مدیریت جهاد کشاورزی

 

تحقق جهش تولید در تغیییر روش های کشاورزی

فرماندار شهرستان شیراز گفت :

 استفاده از مواد غیر شیمیایی و عوامل بیولوژیکی جهت کنترل خسارت به محصولات منطقه سیاخ دارنگون شهرستان شیراز اقدامی در خور تحسین است که بایستی توسعه یابد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز امیری تصریح کرد :

از اقدامات شایسته مرکز جهاد کشاورزی سیاخ دارنگون در زمینه استفاده از سموم کم خطر و تخصصی، حفظ محیط زیست و دشمنان طبیعی و در نهایت دستیابی به امنیت غذایی و حفظ سلامت مصرف کنندگان قدردانی می گردد.

این مقام مسئول ضمن اشاره به سطح کشت بالغ بر ۳ هزار هکتار گندم آبی و حدود ۷ هزار هکتار گندم دیم در منطقه سیاخ دارنگون بر ضرورت برگزاری دوره ها و کارگاههای آموزشی ویژه کشاورزان منطقه تاکید و از مرکز جهاد کشاورزی دهستان سیاخ دارنگون و شبکه مراقبت و واحد حفظ نباتات شهرستان شیراز به جهت آموزش های چهره به چهره کشاورزان که منجر به حفظ محیط زیست و دشمنان طبیعی و صرفه و صلاح اقتصادی کشاورزان منطقه گردیده، قدردانی کرد.

 

محمدرضا امیری در بازدید از مزارع کشت محصولات غذایی سالم منطقه مذکور که با حضور بخشدار مرکزی شیراز، مدیر مرکز جهاد کشاورزی شیراز و سیاخ دارنگون و برخی کشاورزان منطقه صورت پذیرفت، از کنترل بیولوژیکی آفات در کنار شیوه های کنترل شیمیایی، که منجر به آسیب کمتر به محیط زیست و افزایش سلامت محصولات خوراکی می گردد، تقدیر کرد.

* کشت بیولوژیکی نمونه ای از تحقق شعار جهش تولید است*

نماینده عالی دولت در شهرستان مهمترین دستاورد این مزارع در *سال جهش تولید* را افزایش میزان تولید در واحد سطح برشمرد و اظهار داشت: برداشت محصول در این منطقه با تدابیر و نظارت مرکز جهاد کشاورزی و زحمات شبانه روزی و مراقبت های ویژه کشاورزان از متوسط ۱۲۰ تن در هکتار به ۱۸۰ تن در هکتار افزایش یافته است که این امر مصداق عینی فرمان مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید است که جای قدردانی داشته و بایستی تلاش شود این روش موثر و آزموده شده با نظر کارشناسان در سایر مزارع نیز توسعه یابد و اجرا شود.

فرماندار شیراز همچنین به آبیاری نواری زمین های کشاورزی منطقه اشاره و خاطرنشان کرد با استفاده از آبیاری نواری به جای کشت غرقابی، شاهد کاهش بیش از ۵۰ درصدی مصرف آب کشاورزی و افزایش بهره‌وری آب در منطقه هستیم که در خور تحسین است.

وی همچنین با اشاره به استفاده از سایبان با هدف کاهش تبخیر آب و بهره‌وری هر چه بیشتر از ذخایر آب منطقه در بخش هایی از این مزارع، اظهار داشت ؛ یکی از ویژگی‌های خاص این نوع کشاورزی، جلوگیری از ورود آفات است که بایستی با برنامه‌ریزی لازم از سوی متولیان در سایر مزارع توسعه یابد.

 

محمدرضا امیری این سبک از کشاورزی که منجر به افزایش و جهش تولید در واحد سطح شده است را همسو با سیاست‌های دولت و فرمان مقام معظم رهبری دانست و افزود در کنار تمام مزایای یاد شده، موفقیت اصلی این سبک از کشاورزی، علاوه بر درآمدی که برای مالکین مزرعه و ذینفعان داشته، میزان *اشتغالزایی* در منطقه است.

 

فرماندار شیراز همچنین گفت :

طبق آماری که از مالکین زمین های زراعی و مسئولین مرکز جهاد کشاورزی منطقه به دست ما رسیده برای متوسط ۲۰۰ نفر در هر ۵۰ هکتار به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده و پیش‌بینی می‌شود تا شهریورماه این رقم به دو برابر افزایش یابد.

فرماندار شیراز در ادامه ضمن تأکید بر ضرورت توجه به سیاست‌های دولت و برنامه های جهاد کشاورزی در رابطه با رعایت سهمیه کشت محصول مشخص شده در منطقه تصریح کرد:

 رعایت سیاست‌ها و الگوی کشت منطقه‌ای در کنار تمام مزایای حاصل از کشاورزی اصلاح شده در منطقه سیاخ دارنگون به منظور ایجاد تعادل در نرخ عرضه محصول تولید شده، با تقاضای بازار لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

 

وی از مرکز جهاد کشاورزی منطقه خواست تا بر رعایت سهمیه کشت محصول در اراضی منطقه مطابق با سیاست‌های الگوی کشت و میزان کشت منطقه‌ای دقت و نظارت نماید.

نماینده عالی دولت در پایان بر حمایت کشاورزان و اعطای تسهیلات خرید و تامین تجهیزات کشاورزی به ویژه تراکتور از سوی جهاد کشاورزی شهرستان شیراز تاکید کرد.

 

https://www.instagram.com/p/CD344frpCGI/?igshid=12qunbccbb07w

 

  

حمایت دادستان شهرستان شیراز از حفظ کاربری اراضی ملی و کشاورزی

دادستان استان فارس گفت :

دستور توقف فروش و ساخت و ساز در تنگ جلاب صادر شده است. 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز آسیابی ضمن دستور اجرای تبصره ۲ ماده 10 برای مجموعه پارسیان حمایت خود را از پیشگیری تغییر کاربری اعلام کرد. 

وی تصریح کرد :ساخت و ساز های دامنه کوه و ارتفاعات علاوه بر آسیب به طبیعت و محیط زیست باعث تضییع حقوق شهروندی خواهد شد و بایستی متوقف شود. 

وی افزود:

تمام ساخت و ساز های دامنه کوه ها که نامتعارف و در ارتفاع ساخته شده است ، حتی در محدوده شهر صدرا بایستی تخریب شود .

 این مقام مسئول در بازدید روز پنجشنبه بیست و سوم مردادماه از ساخت و ساز های غیر مجاز محدوده صدرا و باغ شهر های اهل بیت تنگ جلاب بوستان پارسیان با بیان اینکه مردم حق دارند از بیان واژه کوه خواری استفاده کنند خاطر نشان کرد : تعرض به منابع ملی و کوه ها تاکید و توجه به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری و اتخاذ تمهیدات لازم بر پیشگیری از تغییر کاربری اراضی را می طلبد. 

 

 

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرقان گفت: 

کشت کینوا در مزارع این شهرستان آغاز شده است.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان زرقان، 

رضا امینی تصریح کرد : در سال زراعی جاری به منظور توسعه و ترویج كشت گياه زراعي كينوا، در قالب كاشت مزرعه بذري و 

*برای اولین بار رقم جدید سياه و سفيد بصورت مکانیزه توسط دستگاه ریز دانه کار (هویج کار)*

بصورت الگویی در سطح ۰.۵ هکتار از اراضی شهرستان زرقان در استان فارس بصورت تیپ انجام شد.

اوجی کارشناس زراعت این شهرستان پیش‌ بینی کرد حداقل ۵ هکتار از اراضی این شهرستان به این کشت اختصاص یافته و ۱۰ تا ۲۵ تن محصول کینوا از این اراضی قابل برداشت خواهد بود.

همچنین اضافه نمود:

بهترین تاریخ کشت کینوا در این شهرستان ۱۰ تا ۳۰ مرداد ماه بوده و این گیاه که به علت ارزش غذایی بالا به عنوان خاویار گیاهی شناخته میشود؛ سرشار از فیبر، کربوهیدرات، پروتئین و آهن بوده و در کشورهای اروپایی، جایگزین برنج به شمار میرود و میتواند در تناوب با غلات جهت حاصلخیزی خاک مفید واقع شود.قنات چرامکان جان دوباره گرفت 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت :

قنات چرامکان احیا و مرمت شد. 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح اله سیروسی تصریح کرد :

احیا و مرمت قنات چرامکان، با اعتبارات ملی سال ۹۸ انجام گردید. در حالی که در سال ۹۷تقریبا خشک و میزان آبدهی قابل اندازه‌گیری نبود و صرفا در فصل بهار کمتر از ۲لیتر برثانیه آبدهی داشت .

وی افزود :

پس از مرمت و لایروبی قنات مذکور میزان آبدهی تا ۱۲لیتر برثانیه اندازه گیری و درحال حاضر با وجود فصل تابستان کماکان زنده و فعال می باشد.

سیروسی در توضیح عملیات مرمت و احیای قنات مذکور اضافه کرد :

قنات دارای دو شاخه موازی و چاه یک گالری و پشته های مجزا می باشد که احیاء ، خاکبرداری، بازسازی ، نوکنی ، و دس گذاری ۴۳۰ متر و همچنین مرمت و بازسازی ۱۰ حلقه چاه در مدت فروردین تا مردادماه 99 انجام شده است. 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد :

اراضی تحت شرب قنات حدودا" ۴۰۰ هکتار با  بهره بردار  ۲۶ نفر می باشد که احیا آن با اختصاص ۱۲۳میلیون تومان از محل اعتبارات ملی کمکهای فنی و اعتباری سال ۹۸ و خودیاری در قالب کار اجرایی توسط بهره برداران صورت گرفته است.

 

 کلیه مجموعه باغشهری های خارج از محدوده قانونی شهرها در شهرستان شیراز غیر مجازند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت :

اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری در باغشهرهای حریم شهر جدید صدرا انجام شد. 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح اله سیروسی افزود:با حضور نماینده دادستان ، فرمانده کلانتری شهر جدید صدرا و 40 نفر یگان امداد نيروي انتظامي شهرستان و همچنین گشت همپوشان دستگاه های متولی امور اراضی نسبت به تخریب مصادیق تغییرکاربری، تبصره یک ماده 10(جمع آوری مصالح و ادوات پای کار) تعداد 40مورد باغشهری، به مساحت 40 هزار متر مربع و تبصره دو ماده 10(قلع و قمع ساختمان های در حال ساخت) به تعداد 15 مورد و به مساحت 15 هزار مترمربع اقدام گردید.

این مقام مسئول با اعلام اینکه اجرای دستورات قضائی تبصره های یک و دو ماده ده قانون حفظ کاربری اراضی در پلاک یازده قصر قمشه انجام گرفت خاطر نشان کرد :

کلیه مجموعه باغ شهری خارج از محدوده قانونی شهرها در سطح شهرستان غیر مجاز می باشد. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز افزود:

 براساس وظیفه ذاتی در حفظ و صیانت از اراضی باغی و زراعی در سطح شهرستان و به منظور حفظ امنیت غذایی نسل‌های آتی قانون‌گذار، دستگاههای متولی امور اراضی را موظف نموده که در حفظ صیانت اراضی ملی و مستثنیات اهتمام ورزند که در این راستا این مدیریت از هرگونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی ممانعت نموده و علاوه بر تخریب و قلع‌وقمع بناهای غیرمجاز، متخلف را به مراجع قضائی معرفی می کند. 

سیروسی همچنین گفت :اجرای دستور قضایی در راستای مصوبه شورای حفظ حقوق بیت‌المال و صیانت از اراضی باغی در منطقه صدرا، با توجه به توسعه ساخت‌وسازها در این منطقه و عزم جدی دستگاه‌های متولی به منظور جلوگیری از تغییر کاربری و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در کارگروه مشترکی اعم از امور اراضی، شهرداری صدرا و شرکت عمران صدرا به صورت مشترک در قالب گشت همپوشان صورت می گیرد . 

وی تصریح کرد :

در اجرای عملیات اخیر در مجموع مساحت اجرایی تبصره یک و دو ماده 10 تغییر کاربری اراضی حدود 55 هزار مترمربع انجام شده است. ترافیک خریداران در میدان دام شهرستان شیراز

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت:

  جای نگرانی برای خریداران نیست، حدود بیست هزار راس دام در میدان دام شیراز آماده عرضه شده است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح اله سیروسی تصریح کرد :

  روز جمعه مصادف با عید سعید قربان میدان دام شهرستان فعال بوده ولی شنبه تعطیل خواهد بود. وی افزود :

قیمت ها از هر کیلو گرم دام زنده از 41الی46هزارتومان بسته به وزن دام متغیر است قیمت دام سبک بالاتر ودامهای سنگین ارزانترمیباشد

این مقام مسئول خاطرنشان کرد :

با توجه به اهمیت حفظ سلامت محیط زیست و رعایت پرتکل های بهداشتی کشتار دام درمیدان وحوالی ان ممنوع می باشد و چهار کشتارگاه در سطح مختلف شهرستان با معرفی دامپزشکی جهت ذبح پیش بینی شده است.

 آغاز برداشت گلرنگ در شهرستان شیراز 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت :

برداشت گلرنگ در این شهرستان از سطح 5 هکتار از مزارع داریون آغاز شده است. 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح اله سیروسی تصریح کرد :

در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی با هدف افزایش ضریب خوداتکایی در تولید محصولات استراتژیک از جمله دانه‌های روغنی برنامه توسعه کشت گلرنگ با تاکید بر رعایت تناوب زراعی در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد :برابر بررسی‌های کارشناسی، مطالعات فنی و کاربردی و مشارکت کشاورزان سطحی معادل 68 هکتار در سال زراعی ۹۹-۹۸ به کشت گلرنگ اختصاص یافت که از این میزان ۶۳ هکتار قابل برداشت می باشد. 

سیروسی افزود :پیش‌بینی می‌شود میزان ۴۸ تن محصول تولیدی از این سطح برداشت گردد. 

سیروسی اظهار داشت :

گلرنگ گیاهی مقاوم به شوری (EC کمتر تا ۷)، خشکی هوا و سرما است و نیاز آبی آن به مراتب بسیار کمتر از گندم بوده و هزینه تولید آن نیز خیلی از گندم کمتر و امکان استفاده از گل آن به عنوان گیاهرنگ و دانه آن برای روغن‌کشی و مصرف خوراکی میسر است.کشت گلرنگ با هدف کمک به معیشت کشاورز، تولید محصول جهت جلوگیری از واردات روغن، رونق صنایع رنگرزی با فروش گل و رونق صنعت دامداری در شهرستان شیراز انجام گرديد . جهاد کشاورزی شهرستان شیراز منتخب تولید محصول سالم در سال 98

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت : با توجه به نظارت‌های لازم در به حداقل رساندن استفاده از کودهای شیمیایی و آفت کش‌ها و استفاده از سموم مطابق با استانداردهای تعیین شده، این مدیریت به عنوان برتر در زمینه تولید محصول سالم برگزیده شد.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح اله سیروسی ادامه داد: در مجموع هدف کلی از اجرای طرح های مختلف در جهاد کشاورزی حرکت به سوی محصولات غذایی گواهی شده است تا بتوان سطح زیر کشت این محصولات را افزایش داد. 

 

این مقام مسئول در تعریف محصول کشاورزی گواهی شده تأکید کرد: تولیدات این مزارع که شامل هشت محصول سیب، انگور، خيار، کدو، چغندر، گوجه، فلفل دلمه ای و بادمجان می باشد، در آزمایشگاه های اداره استاندارد و یا کلینیک های گیاه پزشکی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند و میزان باقی مانده سموم در آنها بررسی می شود و در صورت منطبق بودن با استانداردهای تعریف شده به آنها گواهی سلامت داده می شود.

سیروسی با اشاره به میزان تولید محصولات گواهی شده تصریح کرد: در حال حاضر حدود 18 هکتار سطح زیر کشت این محصولات است که جمعاً حدود 955‪ تن محصول از این مزارع تولید شده اند.

 

وی همچنین متذکر شد: نکته مثبتی که در زمینه تولید این محصولات در کشور ما وجود دارد انتقال کشت این محصولات از واحدهای خرد به کشاورزان بزرگ است که می تواند ارائه خدمات به آنها را بهبود بخشد

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز خاطر نشان کرد : مهمترین اقداماتی که سال گذشته در این زمینه انجام گرفت شامل اقدامات به زراعی برای افزایش باروری درختان، تجهیز باغات به سیستم‌های آبیاری مدرن و ماشین آلات و ادوات کشاورزی مناسب، توجه به امر صادرات محصول فرآوری شده و انجام اقداماتی برای غنی سازی خاک بوده است.بررسی روند خرید در مركز خريد گندم تعاوني روستايي خانه زنيان

مسؤل زراعت جهادکشاورزی بخش ارژن شهرستان شیراز گفت :

با افزايش تعداد دستگاههای كمباين در منطقه و قرار گرفتن در پيك برداشت ، با مشکل ازدحام محموله ها جهت تحويل و همزمان بارگيري گندم خريداري شده جهت حمل به سيلو و آزاد سازي فضاي مجموعه روبرو شده ایم. 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز پیوستگان تصریح کرد :

ميزان خريد تا كنون ٣٠٠٠ تن مي باشد و تاكنون حدود ٤٠ درصد مزارع گندم در بخش ارژن برداشت گرديده است. 

وی افزود :

بديهي است مقدار قابل توجهي از محصول برداشت شده نيز توسط بهره برداران به صورت مستقيم تحويل شركت هاي آرد گرديده كه هنوز امار دقيقي در دست نیست. 

بيش بيني مي گردد عمليات برداشت و پروسه خريد گندم حداقل تا پايان مردادماه ادامه داشته باشد و طي اين مدت حداقل حدود ٦٠٠٠ تن گندم توسط تعاوني روستايي خان زنيان خريداري گردد.آینده ای روشن در انتظار حرفه پرورش اسب در شهرستان شیراز 

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت :پرورش اسب در آینده یکی از شغل های پردرامد خواهد شد. به‌ گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح اله سیروسی تصریح کرد :

این شهرستان باتعداد 59واحد صنعتی وسنتی جمعا 1350راس اسب داشته که عمدتا از سه نژاد دره شوری _عرب وترکمن میباشد

وی افزود :

نگهداری وصادرات اسب، برگزاری مسابقات منطقه ای دررشته های استقامت، پرش، فعالیت باشگاهها وپانسیون ها با ایجاد فرصت های اشتغال و جذب سرمایه گذاران از خارج استان درآمد زایی این حرفه را به دنبال خواهد داشت. 

 سیروسی همچنین اظهار داشت :

در راستای هویت بخشی و ثبت مشخصات اسب در کشور که از وظایف جهاد کشاورزی میباشد این مدیریت با اطلاع رسانی لزوم انجام عملیات میکروچیپ گذاری به واحدهای مذکور انجام این فرآیند را تا تحقق کامل و با همکاری مرکز تحقیقات، مرکز اصلاح نژاد و معاونت دام دنبال خواهد کرد. سرپرست مرکز جهادکشاورزی سیاخ دارنگون شهرستان شیراز از کشت یک هکتار گوجه فرنگی در زیر پوشش سایبان بصورت پایلوت در این منطقه خبر داد و گفت :

 

با توجه به تغییر اقلیم ( نوسان دما، شدت نور، شدت تابش، بارش های کم و نامنظم و..) و اثرات منفی بر کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی، یکی از راهکارهای مناسب علمی و فنی در دنیا کاربرد سایبان یا پوشش نت (تور) است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز محبعلی تصریح کرد :

از جمله مزایای استفاده از این روش صرفه جویی در مصرف آب نسبت به کشت در هوای آزاد و همچنین افزایش عملکرد در واحد سطح است و به دلیل کاهش شدت نور بسته به درجه مش و سایه توری خسارت آفتاب سوختگی و پرندگان و .. را نیز کنترل می کند.

وی افزود :

در این راستا در منطقه سیاخ دارنگون پایلوت هایی در زمینه سبزی و صیفی از جمله گوجه فرنگی خصوصا از ارقامی که پتانسیل رشد نامحدود دارند و بصورت داربستی رشد می کنند با استفاده از این روش کشت شده است، که رعایت اصول فنی شامل مبارزه غیر شیمیایی با آفات از جمله نصب کارت زرد و ابی و حتی تله و ...جهت ردیابی و کنترل عوامل خسارت زا لازم می باشد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد :پيش بيني می‌شود با این روش بالای 250‪ تن در هکتار محصول تولیدی داشته باشیم. 

 آغاز برداشت گوجه‌فرنگی در شهرستان شیراز 

رییس مرکز جهاد کشاورزی بخش حومه شهرستان شیراز گفت :

 برداشت گوجه فرنگی از مزارع بخش حومه شهرستان شیراز آغاز شد. 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز یزدانی تصریح کرد : سطح زیر کشت این محصول ۲۹۸ هکتار است که میزان ۱۷۰۰۰ تن تولید گوجه‌فرنگی پیش بینی شده است.

وی گفت : برای تولید این محصول از آبیاری نوین نواری و مه پاش در این بخش استفاده شده است.

رئیس جهاد کشاورزی بخش حومه شهرستان شیراز افزود:

ارقام متین، باسیمو، ۸۳۲۰ و افرا رقم‌های غالب کشت شده در این منطقه می باشد. 

یزدانی خاطرنشان کرد :

در راستای حمایت از بهره برداران و مدیریت کشت این میزان سطح زیر کشت ثبت سامانه پهنه بندی شده و با نظارت کارشناسان و مدیران پهنه به تولید رسیده است.آشنایی زنان روستایی با کاشت گیاهان دارویی 

زندی کارشناس اداره ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گفت :

کاشت دو گونه گیاه دارویی اسطو خدوس و آویشن هر کدام در سطح 1500 متر مربع در منطقه ارژن انجام شد. 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز زندی تصریح کرد :

کاشت دو گونه مذکور به صورت نشا بوده است، که نشاها بصورت گلدانی از شهرستان مرودشت تهیه شده اند. 

وی افزود : 

 طرح مذکور در قالب طرح فعالیتهای زنان روستایی و توسط یکی از اعضای صندوق خرد زنان روستایی چهل چشمه بخش ارژن انجام گرفته است. 

زندی همچنین عنوان کرد:

روش کاشت این طرح به صورت جوی پشته ای و آبیاری آن غرقابیست، فاصله کاشت 60 سانتی متر بین ردیفها و 30 سانتی متر روی ردیفها می باشد. کارشناس ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز هدف از اجرای این طرح را ترویج و آشنایی زنان روستایی با کاشت گیاهان دارویی دانست.  تحویل یک دستگاه ترانسفورماتور 250 kv به مجتمع گاوشیری شهرستان شیراز 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت : یک دستگاه ترانسفورماتور 250 kv به مجتمع گاوشیری واقع در شهرک بزرگ صنعتی شهرستان شیراز تحویل گردید. 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح اله سیروسی افزود :

 طی موافقتنامه شماره 1306010ف200 و با اخزا 815به مبلغ پانصد و ده میلیون ریال و همچنین خود یاری به مبلغ حدود دویست میلیون ریال از طریق مناقصه، شرکت خط سبز فیروزاباد برنده اعلام شد و با طی مراحل قانونی ترانس خریداری شده تحویل مدیرعامل مجتمع شد. 

 

 بیش از یکهزار و هشتصد پرونده انشعابات موقت واگذار شده در مستحدثات غیر قانونی در راه رسیدن به دادگاه 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت :پرونده انشعابات موقت ساخت و سازهای غیرمجاز بنا به آیین نامه اجرایی قانون مجازات استفاده کنندگان انشعابات غیر دائم آب ،برق و گاز جهت تعیین تکلیف به مرجع قضایی ارسال خواهد شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز سیروسی تصریح کرد :تیم بررسی انشعابات موقت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز کار خود را از اول خرداد ماه سال جاری با تعداد 10 نفر از کارشناسان مجرب امور اراضی استان و جهاد کشاورزی شهرستان شیراز عملا آغاز و کار با سرعت ادامه یافت به نحوی که در طول این مدت پرونده تمامی افراد لیست واصله از دستگاه خدمات رسان آبفا به تعداد حدود ۱۲۰۰ نفر در سه نسخه تشکیل و برای ارسال به مرجع قضایی آماده گردید. 

وی خاطرنشان کرد : همچنین تیم مذکور از هفته گذشته لیست افراد استفاده کننده انشعاب گاز موقت را در دستور کار قرارداده که تاکنون موفق به تشکیل حدود ۳۵۰ نفر از لیست واصله شده است. و در همین بازه زمانی نیز تعداد حدود ۳۰۰ نفر از استفاده کنندگان انشعاب برق موقت نیز تشکیل گردیده است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز کمالی مسئول تیم اجرایی تشکیل پرونده انشعابات موقت در این خصوص اظهار داشت : با توجه به ماده ۴ قانون فوق این مدیریت ظرف مهلت قانونی و حداکثر سه سال بعد از ابلاغ قانون فرصت تعیین تکلیف مستحدثات و انشعابات واگذار شده را دارد.زیر مجموعه ها