مدیریت جهاد کشاورزی

 

رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی شهرستان شیراز 

بازدید اول، گلخانه ٩هزار متری گل رز شاخه بریده در ظفرآباد 

بازدید دوم، دومین گلخانه مجهز استان

زنجیره ارزش تولید مواد غذایی شرکت سمیران سلامت، گلخانه تولید نشاء فلفل، گوجه و بادمجان به مساحت ۶هزارمتر مربع با تولید ١۵ میلیون نشا و دستگاه بذرکار کاملا ملی و گلخانه تولید صیفی به مساحت حدود ١۴ هزار مترمربع 

با حضور سیروسی مدیر و فیروزجنگ مسؤل نمایندگی دفتر ولی فقیه جهاد کشاورزی ، احمدی رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، ضیاعی کارشناس اقتصادی فرمانداری، حسن شاهی رئیس بسیج جامعه کشاورزی فارس،شریفی رئیس بانک کشاورزی شعبه مرکزی ، طاهری کارشناس گلخانه سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، ناظمی مدیرکل دامپزشکی استان، بلوچی کارشناس انجمن مهندسی آب، محبتی مسؤل باغبانی و غریبگرد مسئول ترویج جهاد کشاورزی شهرستان شیراز 

⬅️این رزمایش در راستای دانش بنیان نمودن کشاورزی و تداوم امنیت ملی و با هدف پایداری امنیت غذایی از طریق ارتقاء بهره‌وری تولید در واحدهای بهره‌برداری زراعی، باغی و دامی استان از ۱۷ لغایت ٢۶ اردیبهشت به‌صورت مشترک توسط سازمان جهاد کشاورزی فارس و سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فجر استان برنامه‌ریزی‌شده است. 

  

 قادری نماینده مردم شریف شهرستان شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با رئیس جهاد کشاورزی شیراز در خصوص بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات موجود در بخش کشاورزی دیدار کرد. 

                                                                

به‌گزارش روابط‌عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز سیروسی در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده در بخش کشاورزی به تشریح مسائل و مشکلات این بخش پرداخت و افزود:

علی‌رغم وضعیت قابل قبول شهرستان شیراز نسبت به سایر شهرستان های استان در رابطه با نزدیکی به پایانه های صادراتی، بازارهای فروش داخلی و دارا بودن شهرک بزرگ صنعتی و با توجه به اولویت سیاست‌های سازمان در راستای توسعه محیط‌های کشت کنترل‌شده تلاطم بازار فروش از جمله مشکلات تولیدکنندگان این صنف است. 

به گفته وی؛ هزینه‌های تولید و افزایش قیمت تمام‌شده محصولات کشاورزی مشکلاتی را برای تولیدکننده ایجاد می نماید که سودآوری را برای کشاورزان کم می کند. 

سیروسی گفت: شهرستان شیراز مقام اول را با ١٠٣واحد مرغداری فعال و بیش از یک میلیون قطعه جوجه ریزی در ماه در استان را داراست و همچنین در زمینه تولید گوشت قرمز با تولید بیش‌از ۳ هزار تن گوشت و دارا بودن ۳٠۰ هزار راس دام سبک و ۵۰ هزار راس دام سنگین جزء شهرستان ها ی اول استان است اما متأسفانه هزینه‌های تولید و تامین نهاده، دامدار و کشاورز را به سمتی می‌کشاند که از چرخه تولید خارج شوند. 

او با بیان این‌که ۱۰۵ واحد صنعتی و صنایع تبدیلی در شهرستان وجود دارد که ۶۵ واحد آن با ظرفیت تولید ۵٠٠ هزار تن و ٣ هزار نفر اشتغال فعال هستند گفت :

در صورت حذف یارانه های کشاورزی تامین مواد اولیه این واحدهای صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی با مشکل مواجه شده‌است. 

 این مقام مسئول با اشاره به اعتبارات دولتی مبادله‌شده با اوراق خزانه در طرح های کشاورزی اظهار کرد :هیچ پیمانکاری حاضر نیست حاضر به انجام این کار نیست و این در حالیست که در این شهرستان قریب ۶۰ درصد سطح زیر کشت اراضی مجهز به سیستم‌های نوین آبیاری است و نیاز به ترمیم و تمدید دارد. 

سیروسی گفت امروز کشاورزی محور استقلال و توسعه است و عامل ایجاد اشتغال در مملکت، همان‌طور که می‌دانیم بزرگ‌ترین معضل ما در مملکت امروز اشتغال و توسعه است و این اتفاق نمی‌افتد مگر با نظر کارشناسانه به فعالیت های کشاورزی. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از معضل بسیار بزرگ باغشهر ها در شهرستان سخن گفت و افزود :حفظ کاربری اراضی در اولویت فعالیت های این مدیریت است و سرمایه‌های ملی که در ساخت‌وساز این باغ شهرها به کار برده شده‌است و استفاده عده‌ای سودجو از این وضعیت جهاد کشاورزی را در تنگنا قرار داده‌است. 

این مقام مسئول همچنین از نماینده مردم این شهرستان در مجلس خواست که با پیگیری و قوانین موجود بالادستی دستگاه‌های نظارتی و تلاش برای رفع نواقص در قوانین موجود در بخش کشاورزی کمکی به حل معضلات این بخش نماید. 

دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در کنار جهاد کشاورزی

در این دیدار که در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز و در جلسه کمیته تحقق شعار سال صورت گرفت :قادری نماینده مردم شهرستان ها ی شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت:

تلاش ما در مجلس اینست که بتوانیم هم خلأ های قانونی را پر کنیم و در همین راستا طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی با کمک دوستان تهیه شد و امیدواریم بتوانیم آن را به نتیجه برسانیم. و در حاشیه این طرح ها اصلاح قوانینی در حال انجام است که کمک خواهد کرد به این بخش. 

قادری با تشریح محدودیت‌های موجود گفت :

با وجود وضعيت آب، تحریم ها، خشکسالی و در کنار آنها خرد شدن اراضي و تغییرات کاربری 

راه حل های جدیدی باید ایجاد کرد تا بتوان با شرایط جدید روبرو شد و با تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان باید بتوان از تغییرات الگوی کشت و ورود هلدینگها برای جبران خسارت ناشی از محدودیت‌های مذکور استفاده کرد. 

وی با تاکید بر حفظ امنیت غذایی و خودکفایی در حوزه کشاورزی تصریح کرد:

تولید کنندگان بزرگ باید بتوانند از سرمایه اعتباری خود در گرفتن تسهیلات استفاده کنند و زنجیره های ارزش و تولید محصولات جدید و مورد نیاز بازار صادرات، توسعه پیدا کند. 

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نمی توان به صرف سودآوری برای بهره بردار سرمایه های طبیعی کشور را هدر داد گفت:

اجبار کشاورزان به نظارت کارشناسان کشاورزی باید صورت گیرد تا کشت بعضی از محصولات با نیاز آبی بالا هر چند هم که سودآور باشند متوقف و یا برنامه ریزی کشت شود و از کشت‌های جدید و متناسب با وضعیت آبی و خاکی کشور استفاده گردد. 

قادری باتاکید بر وجودسرمایه گذاران بزرگی که در استان وجود دارند اما در کشورهای همسایه فعالیت می کنند خاطر نشان کرد :

منابع مالی برای طرحها محدود است اما جا برای کار هست برای مثال در طرحی که در کمیسیون جهش تولید مطرح شده است رتبه بندی اشخاص حقیقی و حقوقی و شرکت‌ها انجام می شود و تسهیلات براساس اعتبار داده می شود

قادری افزود:

جهاد کشاورزی نیاز دارد که از ظرفیت دانشگاه ها استفاده کند و شرکت های دانش‌بنیان را در کنار خود تقویت کند و از این طریق وارد حوزه های جدید و مختلف شود. پارک های علم و فن آوری و تولید محصولات جدید محدودیت ها به فرصت‌ها تبدیل می شوند، اجرای کشت های قراردادی و توسعه صنایع تبدیلی ترغیب کشاورز برای تولید را بیشتر می کند. 

قادری همچنین از مطرح کردن طرح استفاده از پساب ها به جای آب تصفیه شده برای صنعت خبر داد و اظهار امیدواری کرد با این طرح بخش بسیار بزرگی از آب استان حفظ و از پساب ها استفاده بهینه می شود. 

وی با تاکید بر تعیین تکلیف باغ شهرها گفت :

با دادن کاربری مناسبی مانند گردشگری به باغشهرها در چهارچوب قانون می توان صنعت گردشگری و حتی پرورش گیاهان دارویی را بهبود بخشید. 

 

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت :از ابتدای امسال پرداخت بیش از چهار میلیارد تومان تسهیلات خرید نهاده‌ های دامی در قالب دامدار کارت به دامداران این شهرستان انجام شده است .

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ، ذبیح اله سیروسی تصریح کرد : تسهیلات مذکور با معرفی ۴٠٠ نفر دامدار متقاضی و در قالب صدور ١۵١ فقره دامدار کارت توسط شعب بانک کشاورزی شهرستان انجام شده است. 

 

این مقام مسئول اظهار کرد: سقف تسهیلات بانکی مذکور ۵٠ میلیون تومان می باشد که این میزان برای حداکثر ١۶۶ دام سبک و ٧٠ دام سنگین در نظر گرفته شده است.

به گفته وی؛ تسهیلات دامدار کارت صرفا جهت خرید نهاده و خوراک در نظر گرفته شده است که خوراک از کارخانه‌ها می‌گیرند نهاده‌ هایی مثل جو و ذرت سویا هم از پشتیبانی امور دام یا تعاونی‌ها از آن‌جا خرید می‌کنند و از این کارت فقط جایی می توان استفاده کرد که در سیستم خریدشان تعریف شده باشد و پوز مربوطه را خریداری کرده باشند. 

سیروسی نحوه گرفتن دامدار کارت را تشریح و عنوان کرد:

با معرفی دامداران واجد شرایط به بانک و دامدار در سامانه سیتا ثبت‌نام و گزینه دامدار کارت را انتخاب می‌کند، سپس اداره طرح و برنامه‌ بعد از تایید اطلاعات را به بانک می فرستد و در آخر دامدار با مراجعه به بانک نسبت به تشکیل پرونده اقدام می کند و با توجه به تعداد دام مبلغ از طریق بانک به کارت دامدار کارت واریز و کارت فعال می شود.

 ذبیح اله سیروسی مدیر و فیروزجنگ مسؤل نمایندگی دفتر ولی فقیه جهادکشاورزی شهرستان شیراز طی بیانیه ای مشترک ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، از پرسنل جهاد کشاورزی شهرستان شیراز به منظور شرکت در راهپیمایی سراسری این‌روز، دعوت کردند. 

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز متن بیانیه بدین شرح است:

 آخرین جمعه‌ی ماه مبارک رمضان روز تاریخی قدس و میراث جاودانه‌ی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) است که در این روز بزرگ عظمت و عزت امت اسلامی به نمایش گذاشته می‌شود و مردم با راهپیمایی‌های باشکوه خود ضرورت نابودی صهیونیسم جهانی و پیروزی فلسطین مظلوم را به جهانیان گوش‌زد می‌کنند.

این مدیریت با پیروی از امام خمینی (ره) و خلف صالح ایشان رهبر معظم انقلاب برای روحیه دادن به ملت مظلوم فلسطین و یادآوری روز بزرگ قدس از همه پرسنل خدوم جهاد کشاورزی شهرستان برای شرکت در راهپیمایی سراسری روز قدس دعوت می‌نماید. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از تامین و توزیع ۸۸ هزار و ٢٩٨ تن نهاده های دامی بین دامداران این شهرستان در سال ١۴٠٠ خبرداد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ، ذبیح الله سیروسی با اعلام این خبر گفت : در سال گذشته خوراک دام آماده تحویل کارخانه اعم از خوراک دام سبک و سنگین؛ شامل خوراک آماده پرواری و شیری کم تولید، متوسط تولید و پر تولید ١٢ هزار و ٧۵٢ تن،سبوس دریافتی ۴هزار و ٨۵۴ تن،جو دام سبک یک هزار و ٩٣٧ تن،نهاده دام صنعتی و نیمه صنعتی که شامل ذرت، سویا و جو می باشد ۶٨هزار و ٧۵۴ تن به گاوداران و گوسفندداران اختصاص یافته است.

وی همچنین با اشاره به تولید حدود٨٣هزارتن شیر و ٣هزار و ٧۵٠ تن گوشت قرمز تولید و روانه بازار مصرف شده است اضافه کرد :شهرستان شیراز با بخش های تابعه شامل ارژن.سیا خ دارنگون، حومه ودهستان داریون جمعا دارای سه هزار واحد دامداری سبک که حدود ۲۳۰هزار راس دام سبک و حدود ٢هزار و ۵٠٠ واحد دامداری پرواری و شیری سنگین با ۵۰هزار راس دام سنگین که بیش از ۹۵درصد آنها هویت گذاری شده و توسط ٩شرکت تعاونی دامداران با نظارت این مدیریت خدمات دهی می‌گردند، نهاده‌های دامی با هدف تنظیم بازار و تامین بخشی از نیاز خوراک دام و حمایت از دامپروران بین آنان توزیع شده است.

 

 

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: خسارت ناشی از افت دما در روزهای پایانی سال گذشته و اوایل فروردین ماه امسال در این شهرستان حدود 11 هزار ميليارد ريال برآورد شده است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، ذبیح اله سیروسی تصریح کرد: به دنبال وقوع پدیده جوی کاهش دما 56 هزار و 800 هکتار از مزارع این شهرستان از 20 تا 100 درصد با برآورد 9 هزار و 200 میلیارد و 221 میلیون ریال خسارت دیده است.

به گفته وی؛ مزارع خسارت دیده شامل محصول گندم، جو، سیب زمینی، پیاز، یونجه، کلزا، گلرنگ و برخی از سبزیجات بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قریب به 7448 هکتار از باغ های انگور، بادام و آلوی شهرستان شیراز از سرمازدگی آسیب دیده است، اظهار کرد: با توجه به آسیب 50 تا 100 درصدی باغ ها میزان ریالی خسارت ها هزار و 652 میلیارد و 130 میلیون ریال ارزیابی شده است.

سیروسی با بیان اینکه صندوق بیمه محصولات کشاورزی متعهد به جبران خسارت مزارع و باغ های خسارت دیده تحت پوشش خود است، ابراز کرد: متاسفانه به دلیل عدم رغبت بهره برداران به خرید پوشش بیمه ای تنها اندکی بیش از 3200 هکتار از مزارع تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی است که در نشست اخیر با مسؤل محترم صندوق بیمه کشاورزی شهرستان مقرر گردید کارشناسان بیمه با همراهی کارشناسان جهاد کشاورزی مراکز نسبت به برآورد خسارت مناطق تحت پوشش خود اقدام کنند.

 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز در نشست هماهنگی دستگاه‌های متولی امور زمین و دستگاه‌های خدمات‌رسان از آمادگی اعزام کارشناسان یگان حفاظت از اراضی به منظور رسیدگی به گزارشات واصله خبر داد و گفت :

با هدف جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی ، دو گشت ویژه حفظ کاربری اراضی کشاورزی در تعطیلات نوروز فعال است .


 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح اله سیروسی افزود :

نتایج کارشناسانه روند تغیر کاربری های وسیع اراضی که سطح ۱۵۰ هزار هکتار از محدوده شهرستان شیراز را در بر می‌گیرد، نشان می دهد که افزایش تصاعدی قیمت زمین، جمع‌آوری سرمایه توسط دلالان، عدم فرهنگ‌سازی تولید و خوداتکایی و کمبود دستگاه‌ها و ابزار لازم از جمله عوامل افزایش این روند بوده اند. 

 

  در ادامه این نشست که با حضور نماینده ویژه دادستان در اجرای ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی انجام شد سیروسی با اشاره به التزام همگانی دستگاه های دولتی به حفظ كاربري اراضي زراعي و باغي و نظارت بر حسن اجراي آنها با رعايت اولويت بندي بر اساس نقاط بحراني و نواحي جرم خيز ، با ایجاد گشت هاي ويژه حفظ كاربري اراضي و باغي اظهار کرد :

در سال‌های گذشته شاهد ساخت و سازهای افسارگسیخته در محدوده شهرستان بودیم که در یکسال اخیر با ایجاد گشت های ویژه حفظ کاربری اراضی کشاورزی این ساخت و ساز ها کاهش یافته است.

سیروسی با اشاره به اين كه به ازاي هر هكتار زمين كشاورزي كه از مدار توليد خارج مي شود رقمي معادل هفت تا هشت تن از توليدات كشاورزي و یک فرصت شغلی سالم كاسته مي شود گفت:

در نشست مذکور مقرر شد نماینده محترم دادستان دستورات لازم را در اختیار نمایندگان ادارات محیط‌زیست و جهاد کشاورزی و همچنین دهیاری حوزه تالاب ارژن و سایر مناطق به‌صورت گشتی صادر نماید و کلیه کلانتری‌های حوزه بخش‌ها و روستاها موظف شدند در هر کجا از حوزه عمل خود هرگونه تغییر کاربری را مشاهده نمودند شخصا با آن موضوع براساس قانون برخورد و نتیجه اقدامات انجام‌شده را صورت‌جلسه و اعلام نمایند،همچنین اداره منابع آب موظف شد ضمن قطع لوله‌های آب مجموعه‌های باغ شهری نسبت ب توقیف تانکرها و کامیون‌ها اقدام و اسامی متخلفین حوزه قضایی ارسال کند. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز همچنین از فعالیت دادگاه های ویژه رسیدگی به پرونده های تخلف ساخت و ساز در ایام تعطیلات نوروز خبر داد و گفت: با هماهنگی های انجام شده با دستگاه قضایی ، دادگاه کشیک در شهرستان برای رسیدگی به پرونده های تخلف ساخت و ساز در اراضی کشاورزی فعال است

و آخرین شخصی که به‌عنوان مالک قطعه‌بندی و تفکیک اراضی را انجام داده است به عنوان متخلف به دادستان معرفی می گردد.  

 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت :بنا بر مصوبه وزارت جهاد کشاورزی، نظارت بر قیمت کالا و خدمات کشاورزی، به استان‌ها و به تبع آن به شهرستانها تفویض گردید.


 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح اله سیروسی تصریح کرد :

به استناد بند (۱) تصمیمات جلسه بیست و دوم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در تاریخ ۱۸ آبان ۱۴۰۰ که به تایید ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران رسید، مقرر گردید از تاریخ ابلاغ این مصوبه، مسئولیت بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی و خوراکی‌های موضوع قانون انتزاع، به صورت کامل در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد. 

 وی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز موظف شد کلیه پرسنل، امکانات و اعتبارات مربوط به این حوزه را در اسرع وقت به وزارت جهاد کشاورزی منتقل نماید، افزود :

فعالیت‌های مربوط به بازرسی و نظارت اتاق اصناف در این حوزه نیز با اعلام کتبی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن انتقال، موظف به هماهنگی با وزارت جهاد کشاورزی گردید. 

سیروسی در ادامه اظهار کرد :سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز موظف گردید در این موارد تصمیمات وزارت جهاد کشاورزی را مبنای عمل قرار داده و گزارشات تخلف این حوزه را برای اعمال تعزیر به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال کند. 

این مقام مسئول خاطر نشان کرد :سازمان بسیج مستضعفین مطابق تفاهم‌نامه منعقده موظف شد با هماهنگی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان و تحت مدیریت وزارت جهاد کشاورزی نسبت به انجام نظارت و کنترل قیمت‌های اقلام کالاهای اساسی و خوراکی موضوع قانون انتزاع اقدام کند. 

ایشان با اشاره به اینکه عمده ترین کالاهای مورد نظارت توسط جهاد کشاورزی شامل میوه و تره بار، مرغ، تخم مرغ، گوشت ، برنج، شکر، قند، حبوبات و غیره می باشد گفت :

جهاد کشاورزی شهرستان شیراز در این راستا با اقدام به تشکیل واحد بازرسی و نظارت بر قیمت کالا و محصولات کشاورزی در ابتدا و سپس راه اندازی فیزیکی این واحد و استقرار کارشناسان در واحد مذکور نسبت به نظارت بر بازار و بازرسی اقلام اعلامی اقدام نمود.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با اشاره به اقدامات انجام شده در این خصوص گفت :

گشت زنی روزانه کارشناسان در بازار و بررسی قیمت فروش کالا با نرخ مصوب سازمان اصناف در کنار دریافت گزارشات مردمی و پیگیری و بررسی گزارشات اعلامی و همچنین بررسی میزان موجودی اقلام مصرفی اساسی در بازار جهت جلوگیری از کمبود عرضه در بازار

و در ادامه تشکیل پرونده برای متخلفین و معرفی به تعزیرات حکومتی. برابر ماده 57 قنص (قانون نظام صنفی) گرانفروشی، ماده 65 عدم درج قیمت و ماده 66 عدم صدور فاکتور و بالاخص بازدید مکرر از نانوایی ها و بررسی کمیت، کیفیت و بهداشت نان انجام می شود. 

 

  

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت :

در نهمین روز از دهه مبارک فجر در آیینی با حضور محمدرضا امیری فرماندار شیراز گلخانه گل رز به مساحت ۶هزار مترمربع در بخش ارژن افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح اله سیروسی تصریح کرد :

این گلخانه که با آورده ٧ میلیارد ریالی بهره بردار و تسهیلات ٣میلیارد و هفتصد میلیون ریالی دولتی به بهره برداری رسیده است با تولید ١٢٠٠شاخه گل رز در ماه ، و اشتغال زایی ۶ نفر قسمتی از نیاز بازار گل استان را تامین می کند.

وی افزود : آغاز عملیات اجرایی طرح مذکور با مشارکت بانک کشاورزی از سال ١٣٩٧ بوده است.

      

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت :

در هشتمین روز از دهه مبارک فجر در آیینی با حضور ایمانیه استاندار فارس، شرکت ظریف تجارت پایدار خنج افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح اله سیروسی تصریح کرد :

شرکت مذکور با ظرفیت ۵هزار تن در سال، سرمایه گذاری ٧۵میلیارد ریالی و اشتغال زایی ۶٠نفره به بهره برداری رسید.

وی افزود : در سردخانه شرکت ظریف تجارت پایدار خنج که با برند خنجی به بازار عرضه می شود میوه، سبزی و صیفی جات در دمای بالای صفر درجه سانتیگراد نگهداری و بسته بندی و به کشور های حوزه خلیج فارس صادر می شود.مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از اجرای حکم هفت مورد تبصره۲ ماده ۱۰ با همکاری دستگاه‌های متولی امور اراضی و حمایت تمام قد دستگاه قضا در شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح اله سیروسی گفت :

باتوجه به هجوم زمین خواران به اراضی زراعی حریم شهر شیراز امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان در راستای وظائف ذاتی خود در قالب قرارگاههای حفاطت از اراضی و یگان حفاطت از اراضی اقدام به اخذ ۷ مورد دستور قضایی اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ نموده در نشستی با حضور معاون دادستان و نمایندگان دستگاههای متولی امور اراضی که  به دعوت این مدیریت  صورت گرفت، مقرر شد با همکاری شهرداری های  ۵ منطقه شیراز وتامین امنیت توسط نیروی انتطامی طی جدول زمانبندی این ۷ دستور در اسرع وقت اجرا گردد.

وی افزود :همچنین طی این نشست مقرر گردید شهرداری شیراز تعداد ۲ دستگاه خودرو گشت د ر قالب قرارگاه حفاطت از اراضی به کمک یگان حفاظت از اراضی اختصاص دهد و مدیریت جهاد کشاو رزی شهرستان شیراز نیز ۲نفر سرباز امریه در قرارگاههای حریم شهر مستقر نماید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز تصریح کرد :

این همکاری منوط به تجهیز قرارگاه شماره ۲ و ۳ توسط شهرداری شیراز، برای حفاظت از اراضی زراعی و باغهای درون حریم و محدوده شهر شیراز است.معاون پیشگیری از وقوع جرم و احقاق حقوق عامه دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت:

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ، ابراهیم ابراهیمی در نشست مسولان دستگاه‌های اجرایی گشت همپوشان تصریح کرد :

 تشکیل گشت هم پوشان مصوبه شورای حفظ حقوق بیت‌المال و با حضور مدیران تمامی دستگاه‌های اجرایی بوده است و ذات فلسفی ایجاد آن همکاری تمامی دستگاه های متولی امور حفظ اراضی است که  برای جبران نقیصه دستگاه‌ها و عقب‌ماندگی آن‌ها از عده و تفکر متخلفین، نیروهای همه دستگاه‌ها تجمیع شود که بتوان به‌صورت ۱ سیلاب تخلفات را پاک‌سازی کنیم.

 

وی با بیان اینکه ، قرار نیست قرارگاه‌های حفظ کاربری اراضی به صورت سوری فعالیت کنند، ابراز کرد:

 بازرسی‌های شبانه‌روزی از قرارگاه‌ها انجام خواهد گرفت، پس مسئولین دستگاه‌های مرتبط مراقب باشند این قرارگاه‌ها موجب تشکیل پرونده ترک فعل برای خودشان نشود.

ابراهیمی با اشاره به اینکه اجرای شو ویترین سازی و مظلوم‌نمایی، زنان بچه در آغوش متخلفین نباید مانع اجرای حکم شود  و کوتاهی در وظیفه اصلی مامورین که همان برقراری عدالت و حفظ اراضی است شود، تاکید کرد :

واحدهای حقوقی دستگاه‌ها موظفند بابت هزینه‌های انجام‌شده در اجرای هر حکم دادخواست حقوقی علیه متخلف تدوین و طرح دعوی کنند، چون برای هر حکمی که اجرا می‌شود هزینه‌ بالایی را هر دستگاه متقبل می‌شود.

ابراهیمی از اجرای تمام قد قلع و قمع ها توسط دستگاه های متولی امور زمین سخن گفت و افزود :

با حمایتی که دستگاه قضا دارد اجراها باید به‌نحوی باشد که هزینه ارتکاب جرم را در اذهان عمومی بالا ببرد.

 

وی همچنین در این رابطه عنوان کرد:

علاوه بر این که حفاظت از نیروهای گشت همپوشان توسط نیروی انتظامی تأمین می‌شود، دستگاه قضا مجموعه کارگاه‌های آموزشی به همین منظور برای بازپرس‌های ویژه برگزار خواهد کرد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم و احقاق حقوق عامه دادستان عمومی و انقلاب شیراز با بیان اینکه ای‌کاش به روزی برسیم که مردم تخلف نکنند و پیشگیری به مرحله‌ای برسد که جرمی اتفاق نیفتد تا ما مجبور به اجرای قلع‌وقمع ها نباشیم اظهار کرد:

آگاه‌سازی عمومی و فرهنگ‌سازی از چند جهت باید انجام شود اول این‌که تبعات اجتماعی که این نوع تخلفات دارد به آگاهی مردم رسانده شود و مردم از عواقب این تخلفات مطلع باشند ما داریم به نفع مردم کار می‌کنیم و این در حالی است که در این هدف مردم علیه ما هستند در وهله دوم اعلام و شناساندن مناطق غیرمجاز ساخت‌وساز و تغییرات کاربری به مردم تا سرمایه‌گذاری نکنند ترک فعل دستگاه‌های عضو گشت هم پوشان اگر برنامه‌ریزی می‌شود که در تاریخی در پهنه‌ای اجرا باشد هر دستگاهی باید طبق قولی که داده‌است ادوات آماده کند و حضور داشته باشد در غیر این صورت پرونده ترکه فعل برایش تشکیل خواهد شد چون پای آبروی نظام و دستگاه‌ها وسط است.

وی در ادامه گفت :اجرای عادلانه و عدم نگاه به شخص و رانتی که دارد در اولویت است به همین منظور و به استناد

 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها  امور اراضی ساخت و ساز های غیر مجاز صورت گرفته بدون اخذ مجوز از کمیسیون های مربوطه را به دستگاه قضایی اعلام 

 تا به‌صورت ویژه رسیدگی و حکم یا دستور قضایی آن‌ها صادر شود تا عدالت بین مردم اجرا شود.

 

 

 

این مقام مسئول در پایان تاکید کرد که :

 مجوزی در پهنه‌های وسیع صادر نمی‌شود مگر این‌که دستگاه متقاضی تفکیک کننده‌های فیزیکی یا کاغذی را به ما معرفی کنند که عموماً دلالان، مالکان یا مشاوران املاک هستند که از طریق پلیس امنیت اقتصادی تحقیقات انجام می‌گیرد و به عنوان کلاه‌برداری و اخلال در نظام اقتصادی با آن‌ها برخورد خواهد شد، شناسائی متصرفین اراضی دولتی هم با معرفی متخلف توسط دستگاه انجام خواهد گرفت. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت :۴٩٧ اشتغال مربوط به ادارات و واحد های مدیریت جهاد کشاورزی و اداره دامپزشکی این شهرستان در سامانه رصد ثبت شد.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح اله سیروسی از تحقق بیش از

٨٢ درصدی تعهد اشتغال سالانه و ١١٠/۴ درصدی تعهد ٩ ماهه این اداره در سامانه رصد خبر داد و افزود :

  بر اساس اطلاعات اخذ شده از سامانه رصد، تا کنون جهاد کشاورزی شهرستان شیراز بیشترین تعداد اشتغال ثبت شده در سامانه مذکور را داشته و پیش بینی میشود تا پایان سال با ۶۰۰ نفر تعهد، بیشترین میزان تحقق تعهد پیش بینی شده را به خود اختصاص دهد .

سیروسی با بیان اینکه سامانه رصد توسط اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی راه اندازی شده است تصریح کرد :

یکی از راهکارهای دولت برای سامان‌دهی اشتغال ایجاد سامانه مذکور است که به‌منظور کسب اطلاعات دقیق از ورودی و خروجی‌های بازار کار و میزان اشتغال ایجاد و طراحی‌شده است و دستگاه‌های اجرایی از طریق این سامانه اطلاعات اشتغال خود را که به صورت سهمیه ای و تعهد سالانه مشخص می شود وارد می‌کنند. 

 فعالیت گردشگری فرهنگی ورزشی پرسنل جهاد کشاورزی شهرستان شیراز

باغ جهان نما و حافظیه

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرقان گفت :

 65 درصد از تراکتورهای فعال در شهرستان پلاک گذاری شده است. 

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان زرقان، نام احمدی تصریح کرد : 

 با توجه به عدم تعلق سهمیه سوخت به ماشین آلات فاقد پلاک از اول دی ماه سال جاری، بهره‌برداران باید هر چه سریعتر نسبت به انجام پلاک گذاری اقدام نمایند. 

وی افزود :

از 778 دستگاه تراکتور فعال در منطقه 506 دستگاه پلاک گذاری شده و 272 پرونده در دست اقدام میباشد که با همکاری دفتر نظام مهندسی، نیروی انتظامی 

 بازدید از تراکتورها انجام می گیرد. 

 

 زیر مجموعه ها