مدیریت جهاد کشاورزی

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از تشدید مبارزه با بیماری های برگی مزارع گندم این شهرستان خبر داد و گفت: تا کنون در 5500 هکتار از مزارع عملیات مبارزه شیمیایی صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، محمد میرزایی با بیان اینکه 8 هزار هکتارکشت آبی و 27 هزار هکتار کشت دیم گندم در این شهرستان وجود دارد، افزود: در سال جاری با مساعد شدن شرایط آب و هوایی شاهد طغیان زنگ زرد در مزارع هستیم.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت تسریع در مبارزه شیمیایی، کاهش مصرف سم و آب در سمپاشی و افزایش ایمنی کارگران تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده بیش از 3650 هکتار از مزارع با استفاده از پهپاد های کشاورزی سمپاشی شده است.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز بیان کرد: بیشترین میزان استفاده از پهپاد توسط کشاورزان مناطق سیاخ و دارنگون در سطح 1500 هکتار و ارژن در سطح 1150 هکتار انجام شده است.

به گفته وی؛ به کارگیری فناوری پهپاد های کشاورزی در مزارع شهرستان شیراز با هدایت و راهنمایی کارشناسان جهاد کشاورزی و به طرق مختلف از جمله برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی و انتشار اطلاعیه ها در شبکه های مجازی عملیاتی شده است.

میرزایی با بیان اینکه علاوه بر رطوبت و دما عوامل دیگری در توسعه بیماری زنگ اثر گذار است، ابراز کرد: متاسفانه کشت ارقام حساسی مانند سیروان و کشت متراکم در بروز و گسترش این بیماری در مزارع گندم و جو موثر بوده است.

او توصیه کرد: کشاورزان به منظور میارزه با بیماری زنگ زرد گندم و حفظ محصول مزارع خود می بایست از سموم مناسب قارچکش مانند آرتئا و فولکور با دوز های مناسب استفاده کنند.

 

 


 سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از امحاء ۱۹۰ هکتار دیگر از مزارع آلوده به فاضلاب خام این شهرستان خبر داد و گفت: با اجرای سومین مرحله، تمامی سطوح مزارع آلوده به فاضلاب در این شهرستان امحاء شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، محمد میرزایی با اذعان به اینکه سطح مزارع امحاء شده تا کنون در سال ۱۴۰۳ به بیش از ۵۹۰ هکتار رسیده است، تصریح کرد: در این مرحله مزارع آلوده ی جنوب شرق شهر شیراز و در منطقه شهرک سلامی قلع و قمع شد.

این مقام مسئول با اشاره به  اینکه ۱۶ دستگاه تراکتور و چهار دستگاه لودر عملیات امحای مذکور را با سرعت و دقت به انجام رسانند، اظهار کرد: همکاری و تعامل حدود ۸۰ نفر از پرسنل یگان امداد نیروی انتظامی در این عملیات شایسته تقدیر  بوده است.

میرزایی با تاکید بر اینکه در صورت تکرار کشت با آب های آلوده و نا متعارف اقدام علیه سوء استفاده گران و متخلفین با جدیت و قوت ادامه می یابد، ابراز کرد: عموم شهروندان در صورت اطلاع از هر نوع کشت های آلوده یا مشکوک مراتب را به مراکز بهداشتی یا مراکز جهاد کشاورزی جهت بررسی اطلاع رسانی فرمایند.

وی با بیان اینکه کشاورزی با فاضلاب خام علاوه بر آلودگی های میکروبی موجب تجمع عناصر سنگین در محصولات کشاورزی می شود؛ افزود: بنا به نظر متخصصین متاسفانه این نوع محصولات قابلیت  هیچ گونه استفاده انسانی یا دامی را ندارد لذا امحاء این محصولات گریز نا پذیر و امری ضروری و لازم است.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز بیان کرد: با بهره گیری از ظرفیت های قانونی و اجرایی گشت های  هم‌پوشان به طور جدی با هر نوع موضوع و تخلف منافی سلامت و امنیت غذایی عموم مردم این شهرستان برخورد خواهیم کرد. 

 

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این مدیریت پیام مشترکی به دنبال وقوع حادثه سقوط بالگرد رئیس جمهور و شهادت ایشان صادر کردند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، متن پیام مشترک محمد میرزایی و محمد هادی فیروزچنگ به شرح ذیل است.

 

"بسمه تعالی

إِنَّـا لِـلَّـهِ وَ إِنَّـا إِلَـیْـهِ رَاجِـعُـونَ

کـلُّ مَـنْ عَـلـیـهـا فَـان وَ یـبـقَـی وَجْـهُ رَبَّـک ذوالـجـلالِ والاکـرامِ     

خبر شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، خادم الرضا و خادم جمهور و همچنین  همراهان ایشان به دنبال وقوع حادثه سقوط بالگرد، قلب‌های‌ ملت ایران را در بهت و اندوه فرو برد. بدون شک این ضایعه فقدانی بزرگ و جبران‌ناپذیر‌ است و داغی است که به آسانی تسلی نمی‌یابد‌.

مداومت‌ و استقامت این سید محرومان در پیگیری و تلاش برای حل مشکلات و شهادت در راه خدمت به مردم، مثال‌زدنی‌ و الهام‌بخش‌ همه مسئولان و متولیان کشور بوده است.

اینجانبان شهادت عالم برجسته آیت الله رئیسی رحمه الله علیه و همراهان ایشان را محضر امام عصر عج الله تعالی فرجه الشریف، ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای، ملت شریف ایران و خاندان مکرم ایشان تسلیت می‌گوییم و رحمت و مغفرت الهی و علوّ درجاتشان را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

              محمد میرزایی                                                               محمد هادی فیروز چنگ

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز                 مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه"میرزایی تاکید کرد:  
 ثبت تراکنش سموم کشاورزی در سامانه مانیتورینگ الزامی است
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از ضرورت و الزام به ثبت تراکنش های واردات تجاری، ذخیره سازی، توزیع، عرضه و فروش سموم دفع آفات نباتی توسط شرکت ها و فروشگاه های فعال این شهرستان در سامانه مانیتورینگ سازمان حفظ نباتات کشور خبر داد.  
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، محمد میرزایی با اذعان به اینکه هر گونه تخطی از ثبت تراکنش های سموم کشاورزی جرم محسوب شده و با مجرم برابر با قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برخورد خواهد شد، گفت: در اولین گام اکیپ نظارتی ساماندهی عرضه ی نهاده های کشاورزی این شهرستان اقدام به بازرسی از داروخانه های گیاهپزشکی و فروشگاه های سموم کشاورزی کرده است.  
به گفته وی؛ اکیپ مذکور که متشکل از نمایندگان مدیریت حفظ نباتات، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و بازرس اتاق اصناف است پس از بازدید ها اقدام به اخذ تعهدات لازم از شرکت ها، فروشگاه ها و داروخانه ها برای ثبت ورود و خروج تمامی سموم در سامانه مانیتورینگ و اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی نموده است.  
این مقام مسئول با اشاره به ضرورت مصرف آفت‌کش‌ها از یک سو و تبعات ناخوشایند احتمالی ناشی از توزیع، عرضه و کاربرد نادرست آنها از سوی دیگر، تصریح کرد: این مسائل ایجاب کرده است تا با در نظر گرفتن جنبه‌های مختلف تأثیر آنها، برنامه‌ریزی اصولی و مبتنی بر مبانی علمی از زمان ورود و تولید تا مصرف این نهاده ها انجام شود.
میرزایی با بیان اینکه سامانه مانتیورینگ با هدف نظارت و مدیریت چرخه کامل واردات، تولید و توزیع آفت کش ها ایجاد شده است، اظهار کرد: در این سامانه با استفاده از تکنولوژی های به روز و قابلیت های تحت وب، ضمن جمع آوری اطلاعات لازم، حلقه های مختلف زنجیره تامین، توزیع و مصرف آفتکش ها مورد رصد قرار گرفته و در نهایت داده های بسیار مهمی جهت نظارت و اعمال بهینه مدیریت تولید ایجاد می گردد.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه روند اجرای طرح مانیتورینگ راست آزمایی خواهد شد، بیان کرد: هرگونه توزیع سم خارج از سامانه مذکور، عرضه خارج از شبکه محسوب می شود و متخلفین به مراجع قضایی معرفی خواهند شد و به کشاورزان عزیز توصیه می شود تمامی سموم مورد نیاز خود را با نسخه های گیاهپزشکی و از داروخانه های گیاهپزشکی شهرستان تهیه نمایند.سرپرست جهاد کشاورزی شیراز:
سطح مزارع آلوده ی امحاء شده به ۴۰۰ هکتار رسید
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از اجرای دومین مرحله از امحاء مزارع آلوده به فاضلاب این شهرستان در سال جاری خبر داد و گفت: در این مرحله حدود ۹۰ هکتار قلع و قمع شد که در مجموع سطح مزارع امحاء شده به ۴۰۰ هکتار می رسد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، محمد میرزایی با اذعان به اینکه  دومین مرحله از امحاء امروز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه در شمال غرب کلان شهر  شیراز و در منطقه قره پیری عملیاتی شده است، تصریح کرد: با توجه به دشواری مسیر دسترسی به مزارع آلوده در این مرحله چهار دستگاه تراکتور و دو دستگاه لودر به کار گیری شد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه بارش های بهاری و بعضا کار شکنی هنجار شکنان و تهدید کنندگان سلامت عمومی جامعه عملیات امحاء را با مشکل روبرو ساخته بود، اظهار کرد: به منظور تامین سلامتی مردم و تضمين سلامت غذای تولیدی هیچ گونه تساهل و تسامح با متخلفین صورت نمی پذیرد.
وی با تاکید بر اینکه مسئولان بهداشتی شهرستان شیراز بر آلودگی مزارع مذکور صحه گذاشته اند و دستورات قضایی لازم از مقام عالی قضایی اخذ شده است، بیان کرد: با توجه به نوع آلودگی متاسفانه امکان هیچ نوع استقاده از محصول مزارع مقدور نمی باشد و در صورت تعلیف دام ها از این مزارع آلودگی ها امکان انتقال و سرایت داشته است.
میرزایی با اشاره به اینکه با توجه به فصل جاری تمامی مزارع آلوده ی امحاء شده به کشت گندم و جو اختصاص داشته است، افزود: پیش از این اخطار عدم کشت با آب فاضلاب به تمامی افراد فرصت طلب داده شده است اما کماکان به دلیل جذابیت های کشت با آب های نا متعارف این روند ادامه یافته است.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با یادآوری امحاء ۳۱۰ هکتار از مزارع آلوده در منطقه گردخون افزود: با همکاری و تعامل اعضای گشت های هم‌پوشان تمامی مناطق پُر خطر شهرستان شیراز به لحاظ استفاده از فاضلاب پایش و ارزیابی می شود و در صورت نیاز تصمیمات لازم اتخاد خواهد شد.در یک اقدام هماهنگ؛
۳۱۰ هکتار از مزارع آلوده شیراز امحاءگردید.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از انجام عملیات امحاء مزارع آلوده در شرق کلان شهر شیراز خبر داد و گفت: با یک اقدام هماهنگ و برنامه ریزی شده ۳۱۰ هکتار از مزارع آلوده که با فاضلاب خام و پساب مخلوط با فاضلاب آبیاری می شدبا همکاری گشت همپوشان و پشتیبانی بسیار خوب فرماندهی انتظامی شیراز و فرماندهی یگان امداد شیراز شناسایی شده و امحاءگردید.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، محمد میرزایی در پایان عملیات امحاء مزارع آلوده تصریح کرد: از تمامی عوامل و دستگاه های دخیل در انجام اقدام قاطع و برخورد با متخلفین و تضمین سلامت عموم مردم جامعه  به طور جد تقدیر و تشکر می نمائیم.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اقدام مذکور با تدابیر از پیش تعیین شده در نظم و امنیت کامل و با کوشش نیروی انتظامی و یگان امداد شهرستان شیراز به انجام رسید، اظهار کرد: برخورد با متخلفین و امحاء این سطح گسترده از مزارع جو به دلیل تهدید جدی سلامت مردم  گریز ناپذیر بوده است.
او با بیان اینکه اجرای دستورات قضایی با حضور نماینده محترم دادستان اجرایی شده است، ابراز کرد: به تمامی متخلفین پیش از انجام کشت اخطار های لازم داده شده بود اما متاسفانه علی رغم برخورد سابق با این نوع کشت های نامتعارف، متخلفین به دلایل مختلف از جمله سودجویی اقدام به انجام کشت و استفاده از فاضلاب خام و پساب مخلوط با فاضلاب کرده اند.
میرزایی با تقدیر از حمایت های نهاد های امنیتی و نظارتی در جهت برخورد با تهدید کنندگان سلامت جامعه یادآور شد: همانگونه که تولید محصول سالم و با کیفیت مورد حمایت نهاد های متولی است، هر نوع تولید محصول نا سالم نیز کاملا پایش و به طور جدی با آن برخورد می شود.امحاء بزرگ در شیراز؛
عملیات امحاء مزارع آلوده در شرق شیراز آغاز شد
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از آغاز عملیات اجرایی امحاء مزارع آلوده به فاضلاب خام در شرق کلان شهر شیراز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، محمد میرزایی در حاشیه عملیات مذکور گفت: از صبح سه شنبه یازدهم اردیبهشت ماه عملیات امحاء مزارع مذکور در سطح ۲۷۰ هکتار از اراضی منطقه گردخون در حومه کلان شهر شیراز آغاز شده است.
این مقام مسئول با اذعان به اینکه کار قلع و قمع مزارع گندم و جو آبیاری شده با فاضلاب خام با بکارگیری قریب به ۲۰ دستگاه تراکتور و پنج دستگاه لودر در حال انجام است، تصریح کرد: پیش بینی می شود این اقدام در بیش از ده قطعه از مزارع تا پایان روز به اتمام برسد.
وی با بیان اینکه کار امحاء مزارع به دستور مقام قضایی و نظر شبکه بهداشت و درمان مبنی بر آلودگی مزارع در دستور کار مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز قرار گرفته است، ابراز کرد: این عملیات با مشارکت دستگاه های متولی در قالب گشت های هم‌پوشان برنامه ریزی و به مرحله اجرا رسیده است.
میرزایی با تاکید بر اینکه حفظ سلامت عموم جامعه و تولید محصول سالم عاری از هرگونه آلودگی خط قرمز متولیان تولید است، بیان کرد: جهاد کشاورزی همگام با دیگر نهاد های ذی مدخل به طور جدی با هرگونه تهدید سلامت مردم مقابله و با سوء استفاده گران به هر شکل ممکن برخورد قانونی خواهد کرد.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ضمن اطمینان خاطر به مصرف کنندگان محصولات کشاورزی به جهت صیانت از تولید محصول سالم و با کیفیت افزود: صیانت از تولید محصول سالم امری فرا دستگاهی است که نیازمند همکاری تمامی دستگاه است.میرزایی خبر داد:
معاون وزیر جهاد کشاورزی از گلخانه های شیراز بازدید کرد
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از بازدید معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی از گلخانه های این شهرستان خبر داد و گفت: در این بازدید تعدادی از گلخانه های تابع اقلیم مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت.  
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، محمد میرزایی با اشاره به بازدید یک روزه ی محمد مهدی برومندی معاون وزیر جهاد کشاورزی از گلخانه های مختلف این شهرستان تصریح کرد: توسعه گلخانه ها به ویژه گلخانه های تابع اقلیم یک ضرورت و اولویت در بخش کشاورزی به شمار می آید.
این مقام مسئول با بیان اینکه واحد های گلخانه ای در تولید انواع محصولات نقش ایفاء می کنند، اظهار کرد: ارزان بودن سازه و پوشش در مقایسه با گلخانه های تجاری، تسهیل و تسریع در اجرا، کاهش مصرف انرژی و کوتاه شدن دوره بازگشت سرمایه از جمله ویژگی های برجسته گلخانه های تابع اقلیم به شمار می آید.  
میرزایی ابراز کرد: معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با حضور در دو واحد گلخانه ای تابع اقلیم هفت هکتاری در منطقه محمود آباد ساختمان و دیگری در سطح سه هکتار در روستای ظفر آباد شهرستان شیراز، نقاط قوت این واحد های تولیدی را ارزیابی کرد و به منظور حمایت بیش از پیش از این نوع گلخانه مساعدت داشت.  
به گفته وی؛ بازدید از گلخانه های تولید نشاء محصولات کشاورزی، گلخانه هیدروپونیک و کشت خاکی تولید گوجه فرنگی شرکت سمیران سلامت از جمله دیگر بازدید های برومندی بوده است که نقطه نظرات وی اخذ و در دستور کار قرار گرفته است. با حکمی از سوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس محمد میرزایی به سمت سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز منصوب و در مراسمی با حضور جمعی از کارکنان این مدیریت معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، آئین مذکور با حضور مجتبی دهقان پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و محمد محمدی معاون توسعه منابع و مدیریت، ناصر انصاری مدیر امور اداری، رفاه و پشتیبانی، علیرضا افشار منش مدیر حوزه ریاست و علی ارغون مسئول امور شهرستان های این سازمان برگزار شد.

محمد تولایی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز و تعدادی از مسئولین نظامی، انتظامی و اداری استان فارس و شهرستان شیراز و فعالین بخش کشاورزی از جمله دیگر مدعوین آئین مذکور بودند.

در قسمتی از حکم میرزایی آمده است: امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از نیروهای توانمند ضمن در نظر گرفتن قوانین و سیاست های ابلاغی سازمان و وزارت متبوع و همکاری با دستگاه های مرجع و ناظر استان تمام توان و همت خویش را به منظور دستیابی به منظور دستیابی به اهداف عالی سازمان به کار ببندید.

در این آئین علیرضا عرب شیبانی سرپرست پیشین مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز مورد تکریم قرر گرفت و با اهدای لوح، تقدیر شد.به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ، علیرضا عرب شیبانی سرپرست مدیریت و محمدهادی فیروزجنگ مسول نمایندگی دفتر ولی فقیه جهاد کشاورزی این شهرستان طی پیامی مشترک ولادت منجی عالم بشریت را تبریک و تهنیت گفتند.

متن پیام:

بسم الله الرحمن الرحيم

 اللهم عجل لوليك الفرج

  باسلام و احترام

  پانزدهم شعبان سالروز ولادت باسعادت و بابركت دوازدهمين اختر تابناك امامت و ولايت يگانه منجي عالم بشريت حضرت حجت بن الحسن العسكري مهدي موعود ( عج ) را به تمامي منتظران حضرتش تبريك و تهنيت عرض مي نماييم ، او كه با ميلادش بوستان مقدس نبوي را آراسته و وجود مطهرش عرشيان را تسبيح گوي و فرشيان را در انتظار نشانده ، در انتظار ظهور حضرت مهدي ( عج ) چشم به راهيم تا با ظهورش شميم عطرآگين و روح نواز صلح و آرامش را در جهان بگستراند و شب ظلماني را به روشني صبح اميدواري روشن كند .

 ضمن گراميداشت ولادت با سعادت آن حضرت و تبريك به شما همكاران گرامي از خداوند سبحان تعجيل در فرج مبارك ايشان ، عزت و اقتدار روز افزون نايب بزرگوارشان مقام معظم رهبري ( مد ظله العالي ) و پيروزي مستضعفان عالم را مسئلت مي نماييم .

               عليرضا عرب شيباني                                                                                                  محمدهادي فيروز جنگ

سرپرست مديريت جهاد كشاورزي شهرستان شيراز                                                  دفتر نمايندگي ولي فقيه در مديريت جهادكشاورزي شهرستان شيرازبه گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ،علیرضا عرب شیبانی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ای شهرستان طی پیامی روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی را به پرسنل آن اداره تبریک گفت.

در متن پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحيم

 همكاران محترم

 با سلام و احترام

  روز 5 اسفند بزرگداشت خواجه نصيرالدين طوسي روز مهندس نامگذاري شده است . مناسبتي ارزشمند براي جايگاه رفيع مهندسين ، بدون شك در عرصه توليد اين مهندسين هستند كه با خلاقيت و كوشش بلند خود در خط مقدم سازندگي گام برداشته و افتخار آفرين مي شوند و امروز شكوفايي ايران برآيند همت مهندسيني است كه عليرغم فشارهاي جهاني با توان داخلي و حس مسئوليت پذيري استوار گام برمي دارند .

 فرصت را مغتنم شمرده ضمن قدرداني از خدمات ارزشمند مهندسين كشور اين روز بزرگ را به همكاران گرامي در مديريت جهاد كشاورزي شهرستان شيراز تبريك عرض مي نمايم و موفقيت همه عزيزان را از خداوند متعال خواستارم .

               عليرضا عرب شيباني

               سرپرست مديريت جهاد كشاورزي شهرستان شيراز 

آیین تکریم و تودیع مدیر جهادکشاورزی شهرستان شیراز صبح امروز برگزار شد.  به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز در آیین مذکور از ذبیح‌الله سیروسی مدیر سابق جهاد کشاورزی شهرستان شیراز  تقدیر و حکم سرپرستی علیرضا عرب شیبانی به وی اعطاء شد.    در این مراسم شیبانی فرماندار شهرستان شیراز و هیئت همراه، علیرضا واحدی پور قائم مقام رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و معاون برنامه ريزی و امور اقتصادی،شجاعی فرمانده نیروی انتظامی،فرج اللهی فرمانده سپاه پاسداران ،افشارمنش مسول حوزه ریاست ،ارغون مدیر امور شهرستان ها و ملک زاده رئیس حراست سازمان جهادکشاورزی استان فارس، جمعی از مدیران استانی و مسئولین ادارات شهرستان و اتحادیه ها و تعاونی های حضور داشتند.  در این آیین فرماندار شهرستان شیراز گفت:به عنوان نماینده عالی دولت از فعالیتهای ارزشمند جناب مهندس سیروسی صمیمانه تشکر میکنم. شیبانی ادامه داد؛با توجه به اینکه کشاورزی  با اقتصاد ،فرهنگ و سلامت جامعه گره خورده است امید است رییس جدید جهاد کشاورزی شهرستان نیز در جهت اعتلای جهادکشاورزی شهرستان و استان قدم‌های محکمی بردارد.  در ادامه قائم مقام سازمان جهادکشاورزی استان نیز ضمن ابلاغ تشکر و تقدیر رییس سازمان گفت:در هنگام داشتن پست و مسولیت مهم چگونگی برخورد با مردم است که بعد از به پایان رسیدن مسولیت نیز شخص مسول از عزت و احترام برخوردار باشد.  واحدی پور افزود:قطعا جناب آقای مهندس عرب شیبانی با عملکرد بی کم و کاست رییس سابق جناب آقای مهندس سیروسی مسولیت سختی را بر عهده گرفته است .  در ادامه حجه الاسلام فیروزجنگ مسول نمایندگی دفتر ولی فقیه جهاد کشاورزی شهرستان شیراز و اتحاد نژاد رییس مرکز جهاد کشاورزی حومه آن شهرستان به نمایندگی از پرسنل نیز با ارائه سخنانی از فعالیتهای سیروسی تشکر کردند.  در این مراسم علیرضا عرب شیبانی طی سخنانی به معرفی خود پرداخت.  لازم به ذکر است عرب شیبانی پیش از این در ادارات تابعه سازمان جهاد کشاورزی استان مسولیت داشته است. 

رییس اداره امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از اجرای دستور قضایی  تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی در منطقه بکر و خوش آب و هوای بن رود زنگنه بخش ارژن این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز هادی کوهستانیان با اعلام این خبر افزود:

این عملیات با حضور نماینده محترم دادستان ، ۵۰ نفر عوامل نیروی انتظامی ، کارشناسان منابع طبیعی و سرپرست امور اراضی شهرستان و کارشناسان یگان حفاظت امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز بوسیله دو دستگاه لودر انجام شد.

به گفته او، در این عملیات تعداد ۱۰۰ مورد دیوارکشی ، ۱۵مورد ساختمان، ۶۰ مورد پی کنی در سطح ۲۲ هکتار قلع و قمع گردید و حداقل مساحت ۴۵ هکتار اراضی در دست تفکیک و تخریب توسط سودجویان آزاد شد.

این مقام مسول همچنین اظهار کرد:

با توجه به شناسایی یک مورد تغییر کاربری غیر مجاز از نوع خاکبرداری و تسطیح اراضی زراعی یک دستگاه لودر توقیف و جهت همراهی با عوامل اجرا در قلع و قمع مستحدثات غیرمجاز بکارگیری شد.

 
 
 
 
 مدیر جهادکشاورزی شهرستان شیراز گفت:مراسم وداع با پیکر مطهر شهید گمنام شنبه ۲۵ آذر ماه در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز  برگزار شد. 


 

 

گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح‌الله سیروسی  ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) افزود : از ۱۵ آذر ماه پیکر مطهر شهیدان گمنام میهمان مردم استان فارس بودند و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس، رزمایش فرهنگی استقبال از شهدا در ۲ هزار نقطه استان انجام شده است که  این مدیریت نیز سعادت بدرقه پیکر مطهر  یکی از شهدای گمنام را در ایام عزیز فاطمیه داشت .

به گفته او؛آیین مذکور صبح امروز و با حضور پرسنل و برپایی مراسم نوحه خوانی و مداحی  انجام شد. سیروسی همچنین با بیان اینکه شهیدان طبق آیات 169 الی 172 سوره مبارکه آل عمران قرآن کریم زنده هستند و نزد خداوند متعال روزی می‌خورند اظهار کرد: دفتر نمایندگی ولی فقیه در این مدیریت با ابتکاری زیبا قرین به دو سال است که هر هفته زندگینامه،وصیت نامه و یا بخشی از سخنان شهدای عزیزمان را به صورت فایل با اتوماسیون اداری برای تأسی به ایشان  و  رواج زندگی اسلامی و قرآنی در جامعه و انتقال آن از والدین و فعالان حوزه تعلیم و تربیت به نسل جدید در اختیار پرسنل قرار می دهد.

 مدیر جهادکشاورزی شهرستان شیراز گفت: برداشت محصول زعفران از سطح ۲۲ هکتار از مزارع شهرستان انجام شد. به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح‌الله سیروسی با بیان اینکه کشت محصول زعفران اگر مبتنی بر اصول فنی و زیر نظر کارشناسان صورت گیرد می تواند رونق اقتصادی را برای کشاورزان به دنبال داشته باشد. افزود: پیش بینی می شود محصول خشک تولیدی زعفران شهرستان ، امسال حدود ۷۰ کیلوگرم باشد. او همچنین بیان کرد: به طور متوسط هر هکتار زمین‌ کشاورزی اختصاص یافته به کشت زعفران نیازمند چهار تا پنج تن پیاز زعفران است که بعد از گذشت ۲ سال از کشت به مدت هفت سال محصول تولید خواهد کرد که بهره وری اقتصادی عملکرد گل دهی زعفران از سال دوم کشت پیاز آغاز و برای پنج تا هفت سال متوالی ادامه دارد . سیروسی اظهار کرد: از آنجا که عمده نیاز آبی گیاه زعفران توسط باران و برف تامین می‌شود و همچنین در تابستان برخلاف بسیاری از محصولات کشاورزی نیازی به آبیاری زیادی ندارد، کشت محصول زعفران ‌یکی از گزینه های پیشنهادی کارشناسان این مدیریت برای رهایی از کم‌آبی و سودآور برای کشاورزان منطقه ‌است.