مدیریت جهاد کشاورزی

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس :

جهاد کشاورزی بسترساز تولید است 

اعتمادسازی برای کشاورز گام اول در فعالیت مدیران پهنه است، بالابردن سطح دانش و کیفیت آموزش کارشناسان باید

در اولویت برنامه های مشاورین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز قرار گیرد. پایان کشت جو در شهرستان شیراز 

در سال زراعی جاری پانزده هزار و سیصد و بیست هکتار از مزارع شهرستان به کشت جو اختصاص یافت که از این میزان 7200هکتار آبی و بقیه سطوح به صورت دیم کشت شده است.برای نخستین  بار در شهرستان شیراز:

کشت علوفه مخلوط، مدیریتی بر بحران کم آبی و حاصلخیزی خاک

کارشناس زراعت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با بیان این خبر گفت :

سطح دو هکتار از دیمزارهای دهستان داریون و سیاخ دارنگون شهرستان شیراز در سال زارعی جاری زیر کشت علوفه مخلوط رفت.  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز :
  انقلاب اسلامی به ما، فرهنگ جهادی داد
فرهنگ جهادی در همه صحنه‌ها و عرصه‌ها به‌کار می‌آید و در زمینه کارهای زیربنایىِ کشاورزی و دامداری و.. ، روح و فرهنگ جهادی نیازی انکار ناپذیر استمسئول واحد زراعت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز
«توزیع بیش از 1600 تن بذر گندم آبی و دیم در شهرستان شیراز»
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز جلالیان مسؤل واحد زراعت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با اعلام این خبر گفت :
حدود  1600 تن بذر گواهی شده گندم در شهرستان توزیع گردیده است که از این میان 130‪0 تن بذر گواهی شده گندم آبی و مابقی آن دیم می باشد.
وی با اشاره به اهمیت و جایگاه بذر در افزایش و پایداری تولید خاطر نشان کرد :در سال جاری محوریت تلاش کارشناسان و مدیران پهنه بر ترویج ارقام زودرس و مناسب با شرایط منطقه و همچنین افزایش ضریب نفوذ بذر بوده ،که در همین راستا  تا پایان فصل کشت، بذور گندم  توزیع شده آبی شامل ارقام سیروان،چمران 2،پیشتاز،مهرگان،شیرودی و بهاران و  ارقام گندم دیم مناطق سردسیر از جمله آذر 2،هما و سرداری می باشد.
جلالیان در خصوص روند توزیع بذر تصریح کرد :صدور حواله توسط کارشناسان پس از راهنمایی چهره به چهره بهره برداران در انتخاب بذر مناسب صورت گرفته و توزیع نیز توسط 12 عامل اعم از شرکت های تعاونی روستایی ،تعاونی تولید و بخش خصوصی در سطح شهرستان انجام شده است.
وی عمده ترین مشکل در سال جاری را کمبود بذور ارقام سردسیر دانسته و یاد آور شد با توجه به پیگیری های به عمل آمده تمامی بذور دیم سردسیری توزیع شده در شهرستان از استان های همدان و آذربایجان غربی تامین شده است.مسؤل زراعت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز :
میزان سطح کشت گندم شهرستان شیراز از  سطوح ابلاغی پیشی گرفت
 پایان کاشت گندم در شهرستان شیراز با مجموع کشت آبی و دیم در سال زراعی 99-98 بالغ بر 48475 هکتار  با افزایش 13 درصدی بیشتر از سطح ابلاغی و تعهدات شهرستان اعلام شد.
 جلالیان مسئول زراعت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با بیان این مطالب گفت :با توجه به اهمیت کشت گندم و لزوم پایداری تولید این محصول استراتژیک ،با تلاش و نظارت کارشناسان تولیدات گیاهی و مدیران پهنه،کشت گندم از نیمه اول آبان ماه آغاز و تا هفته اول دیماه ادامه داشت که در این مدت 25135 هکتار از مزارع به کشت گندم آبی و 23340 هکتار به کشت دیم اختصاص یافت .
وی افزود : در سال جاری علاوه بر دقت در تهیه بستر مناسب و ترویج کشت ارقام زودرس و پر پتانسیل ،  بیش از 72 درصد از سطوح نیز توسط کارنده ها کشت گردید.
این مقام مسئول تصریح کرد: با عنایت به افزایش نزول رحمت الهی و تلاش کلیه همکاران در  انجام به موقع و مناسب عملیات تغذیه ، مبارزه با علفهای هرز و آفات پیش بینی می شود از مزارع مذکور حدود 150هزار تن محصول تولید و عمده آن به مراکز خرید تحویل گردد.مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز :

تبیین وظایف هر کارشناس هدایتگر عملکرد کل مجموعه است

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح اله سیروسی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز در دیدار با مسؤل و کارشناسان مرکز جهاد کشاورزی سیاخ دارنگون با تاکید بر تشکیل شبکه پیش آگاهی گفت : این شبکه با آیتم‌های ضروری از جمله اطلاعات هواشناسی، تیم ردیابی و شناسایی بیولوژی و رفتار  آفات و بررسی اماکن زمستان گذرانی آفت‌های خاص قابل استناد خواهد بود.جهاد کشاورزی شهرستان شیراز در راستای تولید محصول سالم گام بر میدارد

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز کارگاه آموزشی کاشت سبزی طرح باغچه های سلامت در ادارات مختلف بصورت هفتگی برگزار خواهد شد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز :

ساختمان در حد و شأن جهاد کشاورزی شهرستان شیراز نیست

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ذبیح اله سیروسی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیرازدر نشستی با حضور صادقی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت :

مشکلات فیزیکی و فرسودگی ساختمان و تجهیزات، کمبود امکانات، نبود منابع مالی جهت تامین نیازها و هزینه های جاری اداری، وضعیت استخدامی گروهی از پرسنل مشکلاتی است که این مدیریت با آن روبروست.
رئیس جهاد کشاورزی بخش ارژن :

تراکتوردان بخش ارژن گواهینامه می گیرندکارشناس ناظر مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز :

پیشرفت فیزیکی اجرای ساخت ساختمان جدید الاحداث مرکز جهاد کشاورزی بخش ارژن

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز هژبری کارشناس ناظر مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از شروع و تکمیل مجدد ساختمان جدید الاحداث اداره جهاد کشاورزی بخش ارژن خبر داد و گفت : مرحومه حاجیه خانم جهان شجاعی یکی از کشاورزان خیّیربخش ارژن شهرستان شیراز مبلغ 135‪ میلیون تومان وجه حاصل از فروش یک قطعه زمین مسکونی را قبل ازفوت  برای تکمیل ساختمان جدید الاحداث مرکز خدمات این بخش اختصاص داده بود، که طی جلسه ای مصوب گردید عملیات ساخت تسریع یابد.

وی در ارتباط با مشخصات پروژه مذکور بیان داشت:شروع این طرح از سال 94 بوده است که با زیربنای حدود 500‪ متر مربع و برآورد هزینه یک میلیارد و دویست میلیون تومان(به نرخ روز) در حال اجراست. رئیس جهاد کشاورزی بخش ارژن :
استفاده از سامانه‌های تربیت مو و داربستی کردن باغات انگور در بخش ارژن زمینه افزایش دو برابری محصول را فراهم خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز قاسم قاسمی رئیس جهاد کشاورزی بخش ارژن شهرستان شیراز گفت :از اولویت‌های برنامه‌ریزی شده در این بخش با توجه به شرايط اقلیمی مناسب منطقه و استقبال بی نظیر کشاورزان استفاده از سامانه‌های تربیت مو و داربستی کردن باغات انگور است.
وی افزود : امروزه انگور یکی از مهم‌ترین محصولات باغی در ایران به شمار می‌رود که علاوه بر امکان اشتغال‌زایی یکی از محصولات ارزآور در کشور بوده و می‌تواند در توسعه صادرات غیرنفتی در بخش کشاورزی سهم بسزایی داشته باشد، بر همین اساس کارگاره آموزشی هرس، تغذیه و آفات و بیماری های انگور در منطقه هفت برم و در محل باغ انگور دیم، متعلق به آقای نظر پارسایی که طرح امید انگور دیم این بخش نیز می باشد، با تدریس کاووسی و صفایی از کارشناسان خبره سازمان برگزار گردید.
این مقام مسئول گفت :در کارگاه مذکور ابتدا در خصوص انواع ارقام انگور و سایر عملیات مخصوص فصل خواب درختان و آفات انگور و روشهای کنترل آفات و بیماری های مهم انگور بخصوص بیماری اسکای انگور و روشهای کنترل توضیحاتی ارائه و در ادامه عملیات هرس درختان توسط مدرس به صورت عملی به باغداران آموزش داده شد.
این کارگاه با استقبال بسیار خوب بهره برداران همراه بود.حجه الاسلام فیروزچنگ مسول دفتر نمایندگی ولی فقیه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ضمن برشماری محاسن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به بیان نکاتی در باب شهادت پرداخت.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز مراسم پرفیض زیارت عاشورا در اولین روز از ایام فاطمیه با گرامیداشت یاد و نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار گردید.

دراین مراسم روسای محترم اداره تعاون روستایی و منابع طبیعی و آبخیزداری،امور عشایر، مسولین مراکز و واحدهای و کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز  حضور داشتند. 

 حضور پرسنل و مسؤل نمایندگی دفتر ولی فقیه مديريت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز درمراسم بزرگداشت *سردار شهید حاج قاسم سلیمانی* و تجدید میثاق با ولایت 

?️سه شنبه 17 دیماه

✒️روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیرازپروژه دشتکوه شهرستان شیراز، فلاحت در فراغت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز :

قوانین و مقررات حفظ کاربری اراضی برای اعضای هیات مدیره پروژه دشت کوه در قالب طرح  فلاحت در فراغت تبیین شد.زیر مجموعه ها