در یک اقدام هماهنگ؛
۳۱۰ هکتار از مزارع آلوده شیراز امحاءگردید.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از انجام عملیات امحاء مزارع آلوده در شرق کلان شهر شیراز خبر داد و گفت: با یک اقدام هماهنگ و برنامه ریزی شده ۳۱۰ هکتار از مزارع آلوده که با فاضلاب خام و پساب مخلوط با فاضلاب آبیاری می شدبا همکاری گشت همپوشان و پشتیبانی بسیار خوب فرماندهی انتظامی شیراز و فرماندهی یگان امداد شیراز شناسایی شده و امحاءگردید.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، محمد میرزایی در پایان عملیات امحاء مزارع آلوده تصریح کرد: از تمامی عوامل و دستگاه های دخیل در انجام اقدام قاطع و برخورد با متخلفین و تضمین سلامت عموم مردم جامعه  به طور جد تقدیر و تشکر می نمائیم.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اقدام مذکور با تدابیر از پیش تعیین شده در نظم و امنیت کامل و با کوشش نیروی انتظامی و یگان امداد شهرستان شیراز به انجام رسید، اظهار کرد: برخورد با متخلفین و امحاء این سطح گسترده از مزارع جو به دلیل تهدید جدی سلامت مردم  گریز ناپذیر بوده است.
او با بیان اینکه اجرای دستورات قضایی با حضور نماینده محترم دادستان اجرایی شده است، ابراز کرد: به تمامی متخلفین پیش از انجام کشت اخطار های لازم داده شده بود اما متاسفانه علی رغم برخورد سابق با این نوع کشت های نامتعارف، متخلفین به دلایل مختلف از جمله سودجویی اقدام به انجام کشت و استفاده از فاضلاب خام و پساب مخلوط با فاضلاب کرده اند.
میرزایی با تقدیر از حمایت های نهاد های امنیتی و نظارتی در جهت برخورد با تهدید کنندگان سلامت جامعه یادآور شد: همانگونه که تولید محصول سالم و با کیفیت مورد حمایت نهاد های متولی است، هر نوع تولید محصول نا سالم نیز کاملا پایش و به طور جدی با آن برخورد می شود.